Oprocentowanie kredytów hipotecznych

kredyt hipotecznyKredyty hipoteczne to wbrew pozorom najtańsze kredyty bankowe. Oczywiście nie mówimy tutaj o tym, że kredyty hipoteczne to niskie sumy – gdyż tak nie jest. Mimo tego od kilkuset tysięcznych kwot kredytu, naliczane są stosunkowo niskie oprocentowania, które w ciągu 10 czy 20 lat dają znaczne sumy. Jak to zatem jest? Jakie właściwie jest oprocentowanie kredytu hipotecznych i czy jest to jedyny koszt kredytu?

Ten bank ma najniższe oprocentowanie kredytów hipotecznych

Wchodzimy w ranking kredytowy na znanym portalu finansowych i widzimy masę banków z których wiele proponuje oprocentowanie na poziomie około 3 – 4%. Gdy się dobrze przyjrzymy, oprocentowanie kredytów hipotecznych w tego typu rankingach rzadko przekracza 6%, a zatem można by pomyśleć, że kredyty hipoteczne wcale nie są aż tak drogie.

Jednak należy pamiętać, że oprocentowanie nie jest jedynym kosztem kredytu hipotecznego. Do tego należy doliczyć prowizję (która często jest na poziomie 0%), a także niektóre banki doliczają sobie dodatkowe opłaty tzw. manipulacyjne, dlatego warto zapoznać się z umową kredytową.

Dość miarodajnym porównaniem może być natomiast całkowity koszt kredytu, gdyż mając do wyboru kilka banków, łatwo zobaczymy który z nich oferuje najlepszą opcję.

Manipulowanie oprocentowaniem kredytów hipotecznych

Niektóre banki często manipulują oprocentowaniem. Podają na przykład informację w reklamie: oprocentowanie już od 1%. Klient myśli sobie – to musi być wspaniała oferta. Czy bank kłamie? Oczywiście, że nie. Oprocentowanie jest od 1%, jednak tylko przez pierwsze 3 miesiące, a dalej mamy na przykład 5%.

Chamskie zagrywki

Są banki, które oferują korzystne warunki kredytu. Na pierwszy rzut oka widzimy niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, zerową marżę, brak jakichkolwiek kruczków, jednak w umowie jest zapis, że aby otrzymać takie warunki promocyjne, trzeba mieć wykupioną polisę na życie, gdyż oferta kredytu na wspomnianych warunkach, jest proponowana TYLKO dla stałych klientów mających konkretny pakiet ubezpieczenia. Dodatkowe 200 – 300 zł miesięcznie powoduje, że oferta kredytu hipotecznego ląduje na szary koniec.

Takich banków warto unikać i jeśli tylko dowiesz się od doradcy, że taka procedura miała by mieć miejsce, podziękuj mu.

Warto zaciągać kredyt przez internet

Jeśli chcesz zaciągnąć korzystny kredyt, warto taki wziąć przez internet. Wystarczy, że wypełnisz wniosek na naszej stornie internetowej, a skontaktuje się z Tobą doradca ds. kredytów hipotecznych. Zapraszamy

One thought on “Oprocentowanie kredytów hipotecznych

  1. Bart

    W przypadku oprocentowania kredytów hipotecznych, to zupełną normalnością jest to, że pewne banki mają niższe, a inne mniejsze. Dlatego jeżeli ktoś szuka banku z najkorzystniejszym oprocentowaniem, powinien kozrystać z różnego rodzaju rankingów kredytów czy porównywarek finansowych, bo z tego możemy dowiedzieć się o najlepszych warunkach w konkretnym banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *