Największy Amerykański Bank

Największy Amerykański BankAmerykańskie banki to potęga gospodarcza, ale czy na pewno? Czy Ameryka poradziłaby sobie samodzielnie i mogłaby być niezależna od innych państw? Oczywiście że nie. Ameryka ekonomicznie także jest uzależniona od innych państw na całym świecie.
Z kolei cały świat jest także uzależniony od Ameryki, bo wiemy jak kilka lat temu skończyło się zachwianie kilku banków z USA. Jak podaje Wikipedia (na hasło kryzys 2007)

Początek kryzysowi dała zapaść na rynku pożyczek hipotecznych wysokiego ryzyka wStanach Zjednoczonych

Największy Amerykański Bank – który to?

Gdyby chcieć wyłonić największy amerykański bank, to mielibyśmy z tym niemałe problemy. Dlaczego? Otóż banków w USA jest naprawdę sporo i ciężko określić to która wielkość nas interesuje. Czy chodzi o:

  • największy bank w Stanach pod względem ilości klientów?
  • największy bank w Ameryce pod względem ilości placówek?
  • największy bank w USA pod względem obrotów?
  • czy może jeszcze inny największy amerykański bank uwzględniając jakieś konkretne kryterium?

Sami widzicie, możliwości ocen banków jest naprawdę bardzo wiele, dlatego najlepiej byłoby znaleźć kilka największych amerykańskich banków i opowiedzieć o nich kilka słów, a zatem do działa.

Bank of America

Ten bank jest na pewno najlepiej rozpoznawalny w USA i jest największy pod względem ilości aktywów. Bank sięga swoimi korzeniami do 1704 roku, czyli praktycznie początki powstawania jako takiej demokracji w USA. Klienci chwalą go za tradycyjne podejście w połączeniu z innowacyjnymi rozwiązaniami. Ciekawostką jest, że w 1997 roku Bank of America miał jedną placówkę w Polsce, która zajmowała się głównie finansowaniem biznesów, jednak ostatecznie nie osiągnął dużego sukcesu i został przejęty przez Santander Consumer Bank.

JPMorgan Chase

Jest to jeden z największych holdingów na świecie, zarówno pod względem inwestycji dla klienta indywidualnego (lokaty, akcje, obligacje), jak i klientów biznesowych. Bank ma kilka placówek w Polsce.

Citigroup

Ten bank jest także znany w Polsce, a marka na rynek polski to po prostu Citi Handlowy. Natomiast bank Citigroup powstał w 1998 roku, czyli jest to dość nowy twór. Jednak nie jest to do końca nowy bank, gdyż Citigroup powstał w wyniku fuzji banków Citicorp o Travelers Group. I jeśli chodzi o dostawę usług finansowych, to właśnie ten bank może być uznany za największy na świecie w tej kategorii.

Podsumowując

Sami widzicie – największy amerykański bank ma wiele imion, co nie zmienia faktu, że te powyższe marki cieszą się ogromnym zainteresowaniem w USA i generują naprawdę potężne pieniądze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *