Kredyt hipoteczny na budowę domu

kredyt hipoteczny na budowę domuStojąc przed wyzwaniem jakim jest wybudowanie własnego domu, musisz liczyć się z tym, że jest to wydatek znacznie przekraczający średnie zarobki Polaków. Koszt budowy domu, to kwota znacznie wyższa niż 20, 30 czy 50 tysięcy złotych. Tak naprawdę za 100 000 zł ciężko byłoby zbudować fajny dom, tym bardziej, że ceny działek dochodzą do kilkudziesięciu tysięcy złotych w małych miejscowościach.

Zatem przeciętny koszt domu to kwota od 150 000 zł do 300 000 zł. Za te pieniądze będziemy mogli już coś zbudować. Oczywiście nie jest to ani zasadą, ani regułą, gdyż dom można wybudować również za znacznie większe pieniądze.

Zbieramy pieniądze na budowę domu

Młode małżeństwo tuż po ślubie, zarabiające wspólnie około 4000 zł netto, musiało by odkładać połowę tej sumy (bo przecież muszą się także utrzymywać), aby za 10 lat uzbierać około 240 000 zł. Uwzględniając inflację (ich pieniądz straci na wartości, jeśli nie będzie lokowany na żadnych instrumentach oszczędnościowych) te pieniądze będą miały wartość wystarczającą do rozpoczęcia budowy domu.

Czy warto czekać 10 lat w jednym domu z rodzicami lub wynajmując mieszkanie (co jeszcze bardziej oddala nas od naszego mieszkania).

Zaciągnij kredyt hipoteczny na budowę domu

A nie łatwiej zaciągnąć kredyt hipoteczny, spłacać go w dogodnych ratach i zacząć budowę domu jeszcze w tym roku?

Jeśli uporasz się ze wszystkimi formalnościami, to za około 1 – 3 miesięcy możesz zacząć kopać fundamenty (wiele formalności dotyczy kwestii związanych z samą budową). Mimo wszystko, kilka miesięcy to nie kilka lat. Własny dom daje poczucie bezpieczeństwa i pewności siebie, jest symbolem zaradności i ludzie patrzą na nas całkiem inaczej.

Jak zaciągnąć kredyt hipoteczny na budowę domu?

Warto zacząć od internetu. Wielu z nas nie docenia tego medium. Na stronach takich jak nasza, znajdziesz zestawienia i porównywarki kredytów hipotecznych. Możesz wypełnić wniosek przez internet, a następnie oczekiwać na kontakt od przedstawiciela banku, który umówi się z Tobą i przedstawi Ci szczegółowe warunki. Jeśli się zrozumiecie, to już kwestia podpisania umowy i oczekiwania na transze kredytowe.

A zatem – sprawdź, spróbuj i mieszkaj w swoim własnym domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *