Czarna lista deweloperów – na jakich trzeba uważać?

czarna lista deweloperówWciąż rozrastający się rynek deweloperów nieruchomości, daje wiele możliwości i korzyści dla klientów. Duża różnorodność ofert zapewnia przede wszystkim niskie ceny. Jednak niektórzy deweloperzy pomimo (wydawałoby się) korzystnych cen, mają także sporo za paznokciem. Na jakich deweloperów trzeba uważać i czym jest czarna lista deweloperów – postaramy się doradzić tym, którzy właśnie stoją przed wyborem zakupu nieruchomości na użytek mieszkalny.

Czarna lista deweloperów – na tych deweloperów trzeba uważać

Ostatnio powstało wiele inicjatyw mających na celu gromadzić informacje o deweloperach nieruchomości. Są to portale z bazami deweloperów na temat których są dodawane uwagi, adnotacje i ewentualne skargi czy problemy. Taka lista, a dokładnie raport na temat dewelopera którym jesteśmy zainteresowani, najczęściej jest do pobrania za określoną opłatą.

Większość takich inicjatyw (jak czarna lista deweloperów) są tworzone przez użytkowników internetu, ale są też firmy, które na własną rękę badają deweloperów i oceniają ich według własnych wytycznych.

Czarna lista deweloperów wśród banków

Mówi się także o tym, że banki mają własne bazy takie jak czarna lista deweloperów w której gromadzą informacje i ostrzeżenia o deweloperach i w przypadku gdy deweloper z którym współpracujemy znajduje się na ich czarnej liście, to mogą nie przyznać nam kredytu.

Gdzie jeszcze szukać nieuczciwych deweloperów

Warto także zwrócić uwagę na internet. Często na forach branżowych znajdziemy informacje na ich temat. Ludzie chętnie piszą o sytuacjach, które ich zdenerwowały lub które były dla nich uciążliwe. Chętnie też piszą o ewentualnych oszustwach, których dopuścili się deweloperzy. Dlatego warto wziąć to pod uwagę takie poszukiwanie informacji o deweloperach.

Sprawdź dewelopera przed współpracą

Masz pełne prawo do sprawdzenia dewelopera przed współpracą. Pomogą Ci w tym powyższe sposoby. O ile opinie użytkowników można jeszcze traktować z przymrużeniem oka, o tyle kwestie takie jak wyroki sądu, czy zaczęte i nie skończone inwestycje już o czymś świadczą.

Tak więc życzymy Ci powodzenia przy współpracy z deweloperem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *